Hakkımızda

Özel İlksöz Anaokulu'nda Her Yaş Grubuna Özel Sınıf İmkanı

Kreşler, Anaokulların da karşılaşılan problemlerden birisi mekan sınırlamasıdır. Toplam alan sınırlı olduğundan genellikle 2 yöntemden birisi tercih edilir.

1. Anaokulumuz sınıflarını büyük tutmak için değişik yaşlardan çocukları aynı sınıfa koymak; bu şekilde sınıf alanları büyümektedir ancak arada gelişme farkı olan çocuklar ile birarada etkinlik yapmak mümkün değildir. Bu durumda öğretmenler aynı geişmeye sahip çocukları etkinliğe katabilirler ve diğer çocuklar etkinliğin dışında kalırlar.

2. Kreş, anaokulu yaşa göre ayırmak için sınıfları küçük tutmak. Çocukları yaşa göre ayırmak istediğinizde sınıfları küçültmek zorunda kalırsınız;  böyle yaptığınızda çocuklara sınıf içi oyunlarından etkinliklerde kullanabilecekleri alan kalmaz.

Anaokulumuz 300m2 kapalı alanlı 13o metrekare teras oyun alanı ve bahçesi ile müstakil binamızda yer aldığından mekan sınırlamamız yok. Bu sayede değişik gelişme seviyesindeki çocuklara ayrı sınıflar oluşturabiliyor ve o gruba uygun eğitim ve ilgiyi sağlayabiliyoruz. .

Anaokulu'muzun geniş, ferah, aydınlık sınıfları.

Oyun etkinlik odalarımız.

Her yaş grubuna farklı sınıfımız olmasına rağmen oyun etkinlik odalarımız ve sınıflarımız aydınlık, geniş ve ferah; dolayısıyla çocuklar aydınlık keyifli ortamda zaman geçiriyorlar. Sınıflarımızn geniş olması sayesinde sınıf içi etkinlikler yapabiliyor; müzik, ingilizce gibi dersleri oyunlar şeklinde verebiliyoruz. oyun ve etkinlik odalarımızda aynı zamanda çocukların enerjilerini harcayabilecekleri dilediklerince koşup oynabileceği kendi oyun alanlarına da sahip.bahçemizdeki oyun alannı ile geniş güneşli oyun terasımızda gönüllerince eğlenip oynayabiliyorlar...