Rehberlik

İLKSÖZ ANAOKULU REHBERLİK BİRİMİ

Özel İlksöz Anaokulunda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık kısaca; tüm öğrencilerimizin tek tek uygulamalara alınarak psiko-motor, psiko-sosyal, duygusal, bilişsel ve dilsel alanlarda uygun gelişimi kazanıp kazanamadığı, olumlu arkadaş ilişkileri edinip edinemediği, öz bakım becerileri konusunda kendine yetip yetemediği ve daha bir çok alanda ki deneyimlerinin saptanması ve yaşayıp öğrenmeleri konusunda uzman kadromuz tarafından öğrencilerimize sunulan psikolojik hizmetlerdir.

Veli ile iş birliğinde olmak sorun yaşanmadan önce bazı davranışların belirlenip iyileştirme çalışmalarının yapılmasında büyük önem taşır. Erken Çocukluk diye tanımladığımız bu dönemde okul-aile-çocuk üçgeninin sağlıklı iletişimi çok önemlidir. Çocuğun birey olarak farklılıklarının anlaşılması ve rehberlik hizmetlerinin yürütülebilmesi açısından önemli olan bu üçgenin gerekli müdahalelerin etkili olmasında büyük önem sağlar. Aynı zamanda Rehberlik yardımı sadece “sorunlu” öğrencilere verilen bir hizmet değildir. Her öğrencimiz bizim için tek ve özeldir.

İlksöz Anaokulu rehberlik birimi tüm Öğrencilere ve velilere açık bir hizmettir. Bu nedenle Rehberlik birimimizden yardım isteyen tüm öğrenci ve velilerimiz istedikleri her an bu hizmetten yararlanabilir. 

Merve BABAOĞLU 
Psikolojik Danışmanlık Rehberlik Uzmanı